واکنش عشق

مقاله « واکنش عشق» نخستین بار در«کنگره افسردگی» بیمارستان روزبه دانشگاه علوم پزشکی تهران سال ۱۳۶۷ خوانده شده است و سپس در ماهنامه گردون به چاپ رسید.

دریافت فایل PDF

8 نظر

  1. باسلام. مقاله قابل دسترسی نیست.

  2. سلام میخواستم بگم مقاله واکنش عشق در دسترس نیست.خواهش میکنم این مقاله رو در سایت بگذارید.ممنونم

  3. خوب بود بخصوص برای سال67 .منتظرمقاله جدیدتان هستیم.بنظرم عشق بازتاب مجاز ازیک نیازه/نیاز شناخت وباور نو نسبت به خود/نیازپرورش جنبه های پویا و زنده وجود و فرارفتن از من عادتی که در روند رشد خودش امکان بدل شدن به ضد خود را دارد

  4. این تحلیل که ترس از مرگ فراران عشق است را چطور در به عنوان مثال موارد مورد مطالعه نشان داده شده است؟ اصولا این نتیجه گیری چطور انجام شده و آیا حالت آزمایشی می توان برایش در نظر گرفت؟

  5. چرا واکنش؟

  6. عشق دو نوع است یک عشق شرطی و دیگری غیرشرطی …………………….با عرض پوزش از ادامه بحث به دلیل مغایرت ادله ها روانکاوی با عقاید عموم معزوریم باید به عقیده هم احترام بزاریم

  7. سلام بر دکتر عزیز.یکی از منابع فکری من دکتر صنعتی بوده اند و خواهند بود.تشکر میکنم از خدا بخاطر وجود ایشون

  8. نگین شفیعی

    پس تکلیف نقش هورمون ها در زمان سرخوشی های عاشقانه و راه رفتن روی ابرها چیست؟ مگر وقتی در یک رابطه عاشقانه درگیر می شویم دوپامین و نورآدرنالین بیشتری ترشح نمی شوند؟ از طرفی نقش فرهنگ ها هم در ایجاد این دیدگاه که من بدون پیدا کردن نیمه ی گمشده ام هرگز کامل نیستم و باید تمام عمر خودم را وقف پیدا کردن این نیمه کنم چیست؟ و از آن سوی دیگر فداکاری و ایثار و اطاعت کامل در مقابل معشوق در فرهنگی که از هر نوع ایثار تجلیل می کند و مثل شمع سوختن را ارزش می داند و خود شما همیشه بر این مرگ اندیشی نقد دارید بی تاثیر هستند؟

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

نامه ریاست انجمن بین‌المللی روان‌کاوی (IPA)

Dear Dr. Mohammad Sanati,I am writing in my capacity as President of the International Psychoanalytical ...